АпаратНовиниІнфоцентрКонтактиАнтикорупція
Дата публікації новини: 2016-07-26

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ВОДІЯМ ПРИ ВИЇЗДІ ЗА КОРДОН

До Регіонального сервісного центру МВС в Черкаській області останнім часом неодноразово зверталися водії з проханням пояснити, чи потрібно їм мати якісь додаткові спеціальні документи, при поїздці власним автомобілем за кордон?

З цього приводу повідомляємо, що до поїздки за кордон допускаються транспортні засоби, на які, відповідно до Конвенції про дорожній рух, а також Постанови КМУ 1388 від 7 вересня 1998 р., видане свідоцтво про реєстрацію та номерні знаки, серіям яких присвоєні літери латинського алфавіту. Також водій повинен мати національне посвідчення водія.
При цьому, транспортний засіб, має бути справним, без візуальних пошкоджень та без надмірного тонування стекол.

У разі відсутності права власності на транспортні засоби оформлення документів для поїздок за кордон здійснюється на підставі заяви власника транспортного засобу або документів, що підтверджують право користування чи розпорядження транспортними засобами. Особам, що здійснюють поїздку за кордон, на період поїздки за їх бажанням видаються свідоцтва про реєстрацію на їх ім`я. Свідоцтво про реєстрацію, видане на ім'я власника транспортного засобу, і документи, які підтверджують право користування, чи розпорядження транспортними засобами, зберігаються у відповідних сервісних центрах МВС.

Видане на період поїздки за кордон свідоцтво про реєстрацію ТЗ підлягає поверненню відповідному сервісному центру МВС не пізніше ніж протягом 10 днів після повернення з-за кордону.
Транспортні засоби, на яких власники виїжджають за кордон, повинні мати розпізнавальний знак України.
Власники таких транспортних засобів перед виїздом зобов`язані укласти договір обов`язкового страхування цивільної відповідальності власників ТЗ.

Транспортні засоби, на які згідно із законом встановлено тимчасову заборону на зняття з обліку (крім транспортних засобів, придбаних у розстрочку), до поїздок за кордон не допускаються.
На транспортні засоби, власники яких виїжджають за кордон на постійне місце проживання, видаються свідоцтва про реєстрацію та номерні знаки встановленого зразка. Такі транспортні засоби знімаються з обліку.
Читайте також:

МВС України
Верховна Рада України
Президент України
Урядовий портал
Ми на facebook


Управління безпеки дорожнього руху

Про правила дорожнього руху

Камери сервісних центрів Черкаської області

Перевірка "Транспортні засоби у розшуку"
© 2009-2018. Створення та пiдтримка - Сергій Бондар
Регіональний Сервісний Центр МВС України в Черкаській областi
Яндекс.Метрика
Апарат Новини Інфоцентр Історія Контакти