АпаратНовиниІнфоцентрКонтактиАнтикорупція
Дата публікації новини: 2016-03-10

В Уманському ТСЦ радять перед купівлею автівки звертатися до послуг експертної служби МВС

В липні 2012 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до «Порядку Державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів…», якою скасував обов`язкове експертне дослідження транспортних засобів.

Якщо раніше після огляду автомобіля покупець ставив умову: «знімай з обліку, я забираю», продавцеві потрібно було звертатися до фахівців експертної служби, проходити криміналістичне дослідження свого автомобіля і тільки після цього подавати заяву на зняття з обліку в реєстраційний підрозділ (колишній МРЕВ), то з липня 2012 року така необхідність відпала. Відтоді процедура переоформлення ТЗ за бажанням покупця могла відбутися і без участі фахівців експертної служби МВС. Такі зміни в Законі дали можливість «нечистим на руку» ділкам, за допомогою різних схем узаконювати в Україні нелегальні автівки, частина з яких мала кримінальне минуле – викрадення, частина – автомобілі, які ввезені на територію України без розмитнення, або експлуатуються з підробленими документами.

Окрема тема – це автомобілі двійники, коли під викрадений або не розмитнений автомобіль підбирають схожий за кольором та типом кузова, який офіційно зареєстрований в Україні. На «автомобіль–клон» виготовляють підроблене свідоцтво про реєстрацію та перебивають номер кузова.
Таким чином з`являються дві ідентичні автівки, «оригінальна» як і раніше належить його справжньому власнику, а «клон» ділки продають по дорученню довірливим покупцям зі значною знижкою.

З часом, при не дуже приємних обставинах, обидва власники можуть дізнатися що їх автомобілі мають проблеми. Автовласник приміром може отримати повідомлення про скоєння адміністративного правопорушення, повістку до суду, за скоєння дорожньо-транспортної пригоди, про які він не має жодної уяви. Крім того автомобіль може знаходитись в розшуку або в арешті. А власник «двійника» взагалі може втратити своє авто, якщо його для перевірки зупинить патруль поліції.

Офіційна статистика МВС України повідомляє: за останні кілька років під час реєстраційних операцій співробітниками МВС кожен рік виявлялося в середньому 500 – 700 одиниць проблемних автомобілів різного класу та вартості (з перебитими ідентифікаційними номерами кузовів та шасі, заміненими номерними деталями та тими, що знаходяться в розшуку).

Враховуючи ситуацію, яка склалась в нашій державі на вторинному ринку автомобілів після відміни обов`язкової експертизи, Кабінет Міністрів України своєю постановою №1118 від 9 грудня 2015 року вніс зміни до «Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів…», згідно яких під час реєстраційних операцій всі транспортні засоби (крім випадків реєстрації нових транспортних засобів, перереєстрації транспортних засобів у зв’язку із зміною найменування та адреси юридичних осіб, прізвища, імені чи по батькові, місця проживання фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, вибракування їх у цілому) підлягають огляду фахівцями експертної служби МВС України. Дана норма направлена на те, щоб захистити громадян, адже під час перереєстрації транспортних засобів в сервісних Центрах МВС вони стануть власниками перевіреного за усіма можливими базами автомобіля, без кримінального минулого.

Купівля автомобіля за дорученням, заради економії – це завжди ризик, не вартий тих проблем, які вам загрожують. Навіть якщо ви купите нормальний, не кримінальний автомобіль, всі проблеми із Законом фактичного власника, які стосуються автомобіля (арешт майна, всілякі заборони та обмеження, банківські застави, постанови слідчого та ін.) стосуватимуться і вас, оскільки автомобіль вам фактично не належить.


Читайте також:

МВС України
Верховна Рада України
Президент України
Урядовий портал
Ми на facebook


Управління безпеки дорожнього руху

Про правила дорожнього руху

Камери сервісних центрів Черкаської області

Перевірка "Транспортні засоби у розшуку"
© 2009-2018. Створення та пiдтримка - Сергій Бондар
Регіональний Сервісний Центр МВС України в Черкаській областi
Яндекс.Метрика
Апарат Новини Інфоцентр Історія Контакти