АпаратНовиниІнфоцентрКонтактиАнтикорупція
Дата публікації новини: 2016-02-18

Сервісні центри МВС створено для зручності і комфорту відвідувачів

(Олена Піскова. Інтерв`ю в.о. директора Черкаського Регіонального сервісного центру МВС України, Володимира Михайловича Андрущенка, газеті «ЛАД»).

З листопада минулого року, в рамках реформування МВС України, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про ліквідацію міжрайонних реєстраційно-екзаменаційних відділів ДАІ (МРЕВ). Тоді ж, з введенням в дію закону «Про Національну поліцію», припинила свою діяльність і сама Державтоінспекція. Натомість, тепер в більшості міст України діє патрульна поліція. До речі, в Черкасах вона має повноцінно запрацювати вже в кінці лютого.

З ліквідацією МРЕВ та створенням Регіональних та Територіальних сервісних центрів МВС дещо змінилася і система реєстрації транспортних засобів, зокрема зникли довідки-рахунки, які раніше були головним документом при купівлі-продажу транспортного засобу.
Загалом, за словами міністра Авакова, за рахунок новостворених стуктур у системі МВС процедури оформлення транспортних засобів та екзаменаційної діяльності, мають стати простішими і прозорішими.
Про те, як працює новостворена структура та які зміни відбулися в реєстраційно – екзаменаційній діяльності, ми попросили розповісти в. о. директора Регіонального сервісного центру МВС України у Черкаській області, Володимира Михайловича Андрущенка.

– Володимире Михайловичу, після ліквідації МРЕВ ДАІ, на Черкащині запрацювали сервісні центри, скільки їх, і в яких містах вони діють?
– Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 889 «Про утворення територіальних органів з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ» на території Черкаської області створено Регіональний сервісний центр МВС України, який знаходиться в місті Черкаси, по вулиці Лесі Українки, 21 та Територіальні сервісні центри МВС України в Черкаській області, що діють в містах Черкаси, Умань, Звенигородка, Корсунь-Шевченківський, Золотоноша.
Загалом, з восьми МРЕВ, які працювали в нашій області, шляхом оптимізації та враховуючи рівновіддаленість та густоту населення, створено п`ять Територіальних сервісних центрів МВС.
Кожен з них, незалежно від його розміщення, виконає всі необхідні для Вас дії щодо надання послуг з реєстрації, перереєстрації ТЗ, видачі посвідчень водія, ДОПНВ-свідоцтв - свідоцтв для перевезення небезпечних вантажів та свідоцтв про підготовку уповноважених з безпеки перевезень небезпечних вантажів.
Тому тепер відпала потреба їхати в той підрозділ, до якого Ви відносилися згідно з вашою реєстрацією. Сьогодні достатньо звернутися до найближчого Територіального сервісного центру МВС, який є поруч, та економлячи свій час отримати всі необхідні для Вас послуги, навіть якщо такий сервісний центр знаходиться в сусідній області.

– Володимире Михайловичу з листопада 2015 року в Україні скасували «довідку-рахунок» – документ, без якого неможливо було оформити в МРЕВ купівлю-продаж автомобіля. Її замінили на договір купівлі-продажу. Як це вплинуло на процес перереєстрації ТЗ, і чи стала така процедура дешевшою для автовласників?
– Так! Тепер під час переоформлення автомобіля продавець та покупець можуть підписати договір купівлі-продажу безпосередньо в будь-якому Територіальному сервісному центрі в присутності адміністратора центру, який безкоштовно засвідчить особи учасників угоди на підставі їхніх документів та проведе відповідні перевірки автомобіля по базах даних, а також проконсультує учасників оборудки з незрозумілих питань.
Більше того, сам договір не обов`язково заповнювати на місці – його можна укласти заздалегідь, а підписати вже у сервісному центрі в присутності адміністратора центру, з пред`явленням документів, що посвідчують особу учасників.
Повторюся, укладання договорів куплі-продажу в сервісних центрах МВС є безкоштовними. Сплатити доведеться лише обов`язкові платежі за реєстрацію, встановлені законом.

– А які ще функції, які раніше не були властиві для МРЕВ, надаються нині сервісними центрами?
– Як я уже казав, нині на сервісні центри МВС, крім своїх звичних функцій з реєстрації, перереєстрації та зняття з обліку транспортних засобів, прийняття іспитів та видачі посвідчень водія покладено також функції з видачі свідоцтв про підготовку водіїв ТЗ, що перевозять небезпечні вантажі, уповноважених з безпеки перевезень небезпечних вантажів та про допуск ТЗ до перевезень небезпечних вантажів.
В перспективі, в МВС також планується передати до сервісних центрів реєстрацію та облік сільськогосподарської техніки та видачу дозволів на використання зброї. Однак ці функції – лише в планах і про їх втілення поки що, рано говорити.

– Володимире Михайловичу, на адресу нашої газети часто надходять запитання від читачів, що стосуються роботи сервісних центрів МВС. Користуючись нагодою, хочу поставити їх Вам, щоб адресати отримали відповіді з перших вуст.
– Будь-ласка.

– Андрій П. запитує: Я – переселенець, тимчасово проживаю в Черкасах. Чи зможу я зареєструвати автомобіль на своє ім`я в Черкасах, не маючи прописки в цьому місті? Прописаний я в Луганську.
– Так. Як я уже казав, реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів, що належать фізичним особам, здійснюється за місцем звернення власника або його уповноваженої особи незалежно від місця реєстрації. Ви можете звернутися до будь якого сервісного центру МВС і зареєструвати свій ТЗ.

– Я студент, навчаюся в інституті, однак мені ще немає 18 років. Чи можу я навчатись в автошколі на категорію «В»?
– Навчатися можете. Однак по закінченні курсу навчання, кандидату у водії має виповнитися 18 років. Тобто при бажанні якнайшвидше отримати посвідчення водія, найкраще записуватись на навчання за 2,5-3 місяці до Вашого 18-ого дня народження.

– Чи можна пройти навчання в автошколі екстерном?
– Ні, навчання в автошколах екстерном, діючими нормативними документами, не дозволяється.

– Щоб відновити втрачене посвідчення водія,чи потрібно повторно перескладати іспити в сервісних центрах?
– Для отримання дублікату посвідчення водія перескладати іспити не потрібно. Достатньо звернутися в будь-який Територіальний сервісний центр МВС і надати свій паспорт, ідентифікаційний код, медичну довідку встановленого зразка про придатність до керування відповідною категорією транспортного засобу, екзаменаційну картку водія, квитанції про обов`язкові платежі, передбачені діючими законами.

– Чи можна навчатися в автошколі в Черкасах, а скласти іспит і отримати посвідчення водія в сервісному центрі в Кіровограді?
І чи обов`язково навчатися практичній їзді на автомобілі з механічною коробкою перемикання передач, якщо у мене автомобіль з АКПП?
– Так, ви можете складати іспит в Кіровограді. На сьогодні місце реєстрації і навчання, вже не впливає на місце отримання посвідчення водія.
Стосовно ж типу коробки передач, то в Черкасах автошколи мають для практичного навчання курсантів автомобілі як з механічною, так і з автоматичною КПП. Тому, якщо у вас автомобіль з АКПП, ви можете навчатись водінню і складати іспит на автомобілі, обладнаному АКПП. Їздити на такому авто — значно простіше, то ж навіщо ускладнювати собі життя?
– Володимире Михайловичу, дякую Вам за цікаву бесіду, і сподіваюсь на подальшу співпрацю!
Читайте також:

МВС України
Верховна Рада України
Президент України
Урядовий портал
Ми на facebook


Управління безпеки дорожнього руху

Про правила дорожнього руху

Камери сервісних центрів Черкаської області

Перевірка "Транспортні засоби у розшуку"
© 2009-2018. Створення та пiдтримка - Сергій Бондар
Регіональний Сервісний Центр МВС України в Черкаській областi
Яндекс.Метрика
Апарат Новини Інфоцентр Історія Контакти