АпаратНовиниІнфоцентрКонтактиАнтикорупція
Дата публікації новини: 2016-02-05

Правоохоронці попереджають, діяльність «Транспортно-реєстраційної Служби Народу» – незаконна

Останнім часом в багатьох ЗМІ з`явилася інформація про відкриття у Львові так званої «Транспортно-реєстраційної Служби Народу», що самовільно уповноважила себе реєструвати та видавати номерні знаки і свідоцтва про реєстрацію на не розмитнені транспортні засоби.

Представники «Транспортно-реєстраційної Служби Народу» запевняють, що за законом «Про місцеве самоврядування» територіальним громадам дозволено реєструвати автомобілі і видавати для них номерні знаки. При цьому платити за розмитнення при реєстрації автомобіля, ввезеного з-за кордону, в такому випадку не потрібно.

Головний сервісний центр МВС України дав роз`яснення з цього приводу та застеріг автовласників, щоб вони не стали жертвами шахраїв.
«Пам`ятайте, що правовий порядок в Україні визначений Конституцією та прийнятими у відповідності до неї законами. Зокрема, закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначає, що місцеве самоврядування – це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення, виключно в межах Конституції і законів України.
Державна ж реєстрація транспортних засобів в Україні, передбачена Законом України «Про дорожній рух», а повноваження на її здійснення прописані статтею 34 цього Закону, і надані лише територіальним органам Міністерства внутрішніх справ.
Зразок свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.1992 № 47, а номерні знаки на ТЗ повинні відповідати вимогам ДСТУ 3650:2012 і 4278:2012.

Тому, лише сервісні центри МВС України уповноважені видавати свідоцтва про реєстрацію ТЗ та номерні знаки для них.
У Головному сервісному центрі також застерігають усіх бажаючих скористатися такою сумнівною послугою, і пам`ятати, що згідно з частиною 6 статті 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в установленому порядку, чи з номерним знаком, що не відповідає вимогам стандартів, передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне ж таке порушення, протягом року, тягне за собою накладення штрафу в розмірі п`ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Читайте також:

МВС України
Верховна Рада України
Президент України
Урядовий портал
Ми на facebook


Управління безпеки дорожнього руху

Про правила дорожнього руху

Камери сервісних центрів Черкаської області

Перевірка "Транспортні засоби у розшуку"
© 2009-2018. Створення та пiдтримка - Сергій Бондар
Регіональний Сервісний Центр МВС України в Черкаській областi
Яндекс.Метрика
Апарат Новини Інфоцентр Історія Контакти